• Múzeum holokaustu v Seredi.

• V piatok 3. 3. 2023 žiaci 8. a 9. ročníka absolvovali exkurziu v Múzeu holokaustu v Seredi. Zoznámili sa s tragickou históriou tábora, zúčastnili sa zaujímavej prednášky a prezentácie o útekoch z táborov smrti.

• EPAS

• V pondelok 30. 1. 2023 sa uskutočnila prezentácia projektu EPAS – ambasádorske školy Európskeho parlamentu. Pre žiakov 8. a 9. ročníka ju odprezentovali  žiaci Gymnázia Golianova v Nitre, ktorí sú do tohto projektu zapojení. Naši žiaci sa dozvedeli o možnostiach, ktoré študentom ponúka EÚ a vyskúšali si svoje vedomosti v kvízoch kahoot.

• Technická olympiáda

• Gregor Grman, žiak 6. A triedy sa zúčastnil okresného kolo technickej olympiády, ktorá sa uskutočnila na SOŠ drevárskej v Topoľčanoch. Žiaci predviedli v teste svoje teoretické vedomosti aj následne praktické zručnosti v dielni. Gregor sa umiestnil na 2. mieste. Žiaka pripravovali Mgr. Koporcová a Mgr. Rybnikár.

• Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice

• Pri príležitosti Medzinárodného dňa knižníc  v pondelok 24. 10.  2022 sme sa  zapojili do projektu Slovenskej pedagogickej knižnice – najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice. Motto podujatia v našej škole znelo: „Miesto, ktoré máme radi.“ Akciu sme realizovali formou čitateľského maratónu. Cieľom bolo, aby v tento deň čítalo v knižnici viac ako 250 čitateľov. To sa nám aj podarilo splniť – v knižnici čítalo 281 čitateľov.

• Hovorme o jedle

• Hovorme o jedle

Zdravie je predpokladom kvalitného života. Výživa patrí k faktorom, ktoré ovplyvňujú naše zdravie. Naša škola sa zapojila do celoštátnej súťaže Hovorme o jedle, ktorú vyhlasuje Ministerstvo pôdohospodárstva spolu s Ministerstvom školstva a Slovenskou potravinovou komorou. Zapojili sme sa do literárnej, fotografickej a výtvarnej časti súťaže a do vyhlásených denných tém.

• Záložka do knihy spája

• V tomto školskom roku sa našou partnerskou školou v projekte Záložka do knihy spája školy stala Základná škola s materskou školou Jelšava. Záložky sme tvorili na hodinách tvorivého písania v šiestom ročníku, na hodinách TBZ, výtvarnej výchovy ale i doma spolu s rodičmi a staršími súrodencami. Vytvorené záložky  sme zabalili a poslali do partnerskej školy. Tešíme sa na záložky našich kamarátov.

• Exkurzia do Banskej Štiavnice

•  Exkurzia – Banská Štiavnica

5. 10. 2022 žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka navštívili starobylé historické mesto Banská Štiavnica. V interaktívnom modernom múzeu Andreja Sládkoviča nazvanom Banka lásky sa zoznámili s ľúbostným príbehom Andreja a Maríny a samozrejme aj s históriu vzniku najdlhšej ľúbostnej básne na svete Marína. Keďže počasie bolo nádherné, prešli sme aj historickými uličkami Banskej Štiavnice.

• Úcta k starším

• Október  je mesiac každoročne venovaný našim  starkým. Aj tento rok  sme sa pripravili na ich stretnutie. Vyzdobili sme jedáleň našimi slohovými prácami, vytvorili sme pekné jesenné dekorácie, ktoré potešili ich oko aj dušu. Do školského  i obecného rozhlasu sme pripravili reláciu venovanú  našim starším spoluobčanom a samozrejme nacvičili sme pekný kultúrny program, ktorým sme si 8. 10. 2022 uctili ich prácu a vyjadrili im svoje poďakovanie.

• Sadíme budúcnosť

• V našej škole sme sa rozhodli prispieť k zveľadeniu zelene a k zlepšeniu životného prostredia, preto každá trieda si zasadila svoj strom o ktorý sa bude starať.

• Čitateľský maratón

• Dňa 24. 6. 2022 sa uskutočnil čitateľský maratón, ktorý zorganizovala Linka detskej istoty. Od rána si žiaci čítali zaujímavé príbehy o priateľstve, láske a pomoci: prváci – rozprávka o dvanástich  mesiačikoch, druháci – rozprávka Šalátienka, tretiaci – Mimi a Líza, štvrtáci – Priatelia dažďa, piataci a šiestaci z knihy Pošli to ďalej. Siedmaci, ôsmaci a deviataci si čítali po anglicky z knihy 50 classic Fairytales spolu s našim bývalým žiakom, dnes študentom bilingválneho anglického gymnázia v Nitre Petrom Polonským. Do maratónu sa celkovo zapojilo 159 žiakov.