• Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice – Škola je miesto, kde vystúpim z tieňa.

• 23. 10. sme sa zapojili do projektu Slovenskej pedagogickej knižnice a Nivam-u  najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice. Akcie sa zúčastnilo 183 žiakov. Témou boli encyklopédie, knihy plné informácií, ktoré nás posúvajú, aby sme vyšli z tieňa. Žiaci pracovali s pracovnými listami, prechádzali cez bludisko informácií, písali recenzie na encyklopédie.  Šikovnými pomocníkmi pri akcii boli žiaci 9.B Šimon Heldi, Laura Blahová, Michaela Danišová, Ema Ďurčeková a Sofia Šišková.

• Mesiac úcty k starším

• Aj tento rok sme pripravili pre našich starkých kytičku vďaky v podobe pekných výkresov, slohových prác, ktorými sme vyzdobili jedáleň a programu, ktorým sme potešili dôchodcov v ZSS sv. Marty v Jacovciach a občanov obce Jacovce.

• Návšteva sklárskeho skanzenu.

•  Dňa 19. 10. 2023 sa žiaci 5.A a 6.A triedy zúčastnili exkurzie do Valašskej Belej. Navštívili Sklársky skanzen. Žiaci si pozreli ukážku fúkania a tvarovania skla, ktorú im predviedol sklársky majster ľudovej umeleckej výroby, pán Peter Dolinaj. Na záver si žiaci mali možnosť kúpiť si umelecké výrobky zo skla, ktoré pán Dolinaj vyrobil.

• SND v Bratislave - Kubo

• 17. októbra 2023 žiaci 8. a 9. ročníka navštívili nové SND v Bratislave a pozreli si slovenskú klasiku na ľudovú nôtu KUBO. Spracovanie tohto diela nieslo prvky modernosti, čím dielo získalo na atraktivite hlavne pre mladých. Predstavenie sa žiakom veľmi páčilo a odniesli si pekný umelecký zážitok.

• Jesenné tvorivé aktivity so starými rodičmi v materskej škole

• Vo štvrtok 12.10.2023 dopoludnia sa v materskej škole trieda najmenších detí zmenila na čarovnú jesennú krajinu, v ktorej sa stretli starí rodičia so svojimi vnúčatkami zo strednej triedy „Múdre sovičky“ a z malej triedy „Veselé lienky“. Deti privítali svojich starých rodičov pásmom básní a odovzdali im k ich sviatku pripravené darčeky. Potom začali spoločne tvoriť z jesenných plodov gaštankov, veselé tekvičky, ježkov, jesenné stromy, zvieratká, ovocníčkov a mnoho iných zaujímavých jesenných postavičiek, z ktorých vytvorili vo vstupnej chodbe materskej školy krásnu jesennú výzdobu. Po ukončení jesenných tvorivých aktivít boli starí rodičia pozvaní na posedenie spojené s občerstvením a ochutnávkou nátierok, ktoré pripravili pani vedúca školskej jedálne Martuška a pani kuchárky Peťka a Kvetka. Starí rodičia prejavili záujem o jesenné tvorivé aktivity i v budúcom školskom roku. Ďakujeme všetkým prítomným starým rodičom za účasť, prajeme im veľa zdravia a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

pani učiteľky Henka, Majka a Adriánka

• Záložka do knihy spája

• Záložka do knihy spája školy

Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do už 14. ročníka česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy s témou: Inšpirujúci svet rozprávok, básní a príbehov. Našou partnerskou školou bola Základná škola Dobré z Českej republiky, kde sme odoslali balík s vytvorenými záložkami a spomienkové predmety. Naše záložky sme vytvárali na hodinách slovenčiny, tvorivého písania a tvorby projektov.

• Kynologické vystúpenie

• 4.októbra mali deti z ŠKD možnosť si pozrieť na futbalovom ihrisku v Jacovciach kynologické vystúpenie, ktoré predviedla naša bývalá žiačka Nikolka Kmeťová – psovodka, členka kynologického klubu z Prašíc so svojou fenkou Bonnie. Ukázali nám rôzne triky, povely, základy poslušnosti, ale i vyštekavanie správnych výsledkov matematických príkladov, či prenášanie loptičiek. Ešte si vyskúšali aportovanie a pózovanie s poslušnou fenkou.