• Školský antikvariát

• Dňa 30. 3.  sa uskutočnila akcia v rámci mesiaca knihy – školský antikvariát. Žiaci priniesli knihy, s ktorými sa chceli rozlúčiť, za knihy dostali kupóny a druhú vyučovaciu hodinu na dolnej chodbe si za kupóny mohli vybrať  knihy. Akcia mala veľký úspech a radi si ju zopakujeme aj budúci školský rok.

• Marec – mesiac knihy......

• Aj keď knihy nás v škole sprevádzajú po celý rok, knihám je priamo venovaný mesiac marec. V piatok 24.3. sme pripravili so žiakmi 9. ročníka rozhlasovú reláciu venovanú knihám. V pondelok sme pre žiakov 1. až 6. ročníka pripravili zaujímavé čitateľské aktivity – čítanie s porozumením, hľadanie „votrelcov“ v texte, hľadanie dvojíc rozprávkových postáv, doplňovací kvíz. Aktivity sme realizovali so žiakmi 9. A Elou Lajčiakovou, Lianou Vojtelovou, Simonou Pastirikovou, Veronikou Seluckou a Kevinom Lo Portom.

• Lyžiarsky výcvik

• Prvý marcový týždeň strávili ôsmaci v stredoslovenskej obci Telgárt. Dôvodom bol lyžiarsky výcvik, na ktorý sa tešili už niekoľko mesiacov. Stredisko SKI Telgárt bolo vhodné pre začiatočníkov, no na svoje si prišli aj skúsení žiaci. Cez deň sme boli na svahu a učili sa chodiť v lyžiarkach, jazdiť šikmo svahom, robiť precízne oblúčiky. Po chutnej večeri nás čakali rôzne hry a aktivity ako stolný futbal, stolný tenis, plávanie v bazéne, zabávali sme sa spevom a spoznávali nových kamarátov. Nechýbalo ani poučenie o Bielom kódexe. LV hodnotíme ako úspešný. Odnášame si veľa pekných spomienok.

• Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

• Boli sme s deťmi na súťaži v prednese poézie a prózy a priniesli sme 5diplomov.

Poézia:

2.kategória-Nina Červeňáková-2.miesto

3.kategória-Linda Detková-2.miesto

Próza:

1.kategória-Júlia Bielichová-2.miesto

2.kategória-Lenka Bieľaková-2.miesto

3.kategoria-Kevin Lo Porto-3.miesto

• Zápis do školy

• ZŠsMŠ, Školská 5, Jacovce Vás pozýva na zápis do 1. ročníka dňa 13.4.2023 od 14,00 do 18,00 hod. Treba si priniesť:

rodný list dieťaťa

občiansky preukaz rodiča

vypísanú a oboma rodičmi podpísanú elektronickú prihlášku /v ľavej lište na stránke školy/

• Múzeum holokaustu v Seredi.

• V piatok 3. 3. 2023 žiaci 8. a 9. ročníka absolvovali exkurziu v Múzeu holokaustu v Seredi. Zoznámili sa s tragickou históriou tábora, zúčastnili sa zaujímavej prednášky a prezentácie o útekoch z táborov smrti.