• Tvorivé písanie

• Tak ako každý rok aj tento hodiny tvorivého písania ukončujeme dramatizáciou literárnych textov,  s ktorými sme sa počas školského roka na hodinách literatúry zoznámili. Šiestaci boli naozaj veľmi tvoriví a pripravili si úžasné rekvizity a vynikajúco zdramatizovali epické literárne texty, za čo boli aj ohodnotení jednotkami.

• Beseda s Miroslavom Šatanom

• Dňa 28. marca  2018 do našej školy zavítal vzácny hosť. Jacovský rodák, legendárny hokejista a súčasný manažer slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan. Prezrel si najskôr školu, kde sa prvé písmenka učil aj on sám,  a potom nasledovala beseda v telocvični. Po zodpovedaní všetkých zvedavých otázok sme sa spoločne odfotili.

• Výstava kníh

• Keďže marec je mesiac knihy, pripravili sme pre žiakov v mediálnej učebni výstavu knižiek spojenú s krátkym kvízom. Žiaci  si po jednotlivých triedach výstavku pozreli a vyskúšali svoju pozornosť pri zaujímavých otázkach.

• Návšteva Slovenskej národnej rady

• Dňa 8. 2. 2018 sme si vybrali výhru zo súťaže Takto poznám J. M. Hurbana ja – pozvánku do Národnej rady Slovenskej republiky od predsedu TSK a poslanca NR SR Jaroslava Bašku.  Zúčastnili sme sa rokovania v našom parlamente, besedovali sme s p. Baškom a na záver sme sa spoločne odfotili.

• Noc v škole

• Tohtoročný Halloween bol jedinečný a zábavný. Síce sme v škole spali už tretíkrát, no teraz to bolo niečím výnimočné. Páčili sa nám hlavne všetky hry, aktivity a súťaže. Zábavný bol aj kvíz a strašenie po škole. Dúfame, že si to zopakujeme aj na budúci rok a už teraz sa tešíme. Trieda 7.A

• Hovorme o jedle

• Hovorme o jedle

Naša škola sa zapojila do V. ročníka súťaže Hovorme o jedle, ktorá prebieha od 16. do 20. októbra 2017. Zapojili sme sa do literárnej súťaže, výtvarnej súťaže a do dvoch súťažno-vzdelávacích aktivít.  Ráno 17. októbra  zaznela v našom školskom rozhlase relácia o zdravom stravovaní. Potom sa už v jednotlivých triedach začali horúčkovité prípravy na akciu „ Zelenina, ovocie, orechy z našich sadov.“ Túto aktivitu sme poňali úplne prvoplánovo, deti dostali za úlohu  v tento deň priniesť zeleninu, ovocie a orechy zo svojich záhrad a pripraviť niečo dobré z nich pre svojich spolužiakov. Ráno deti okrem školských tašiek prinášali aj misky plné dobrôt zo záhrad. V jednotlivých triedach si deti všetko nachystali, potom sme všetko nafotili a už sme sa už iba hostili. Medzi ochutnávaním jednotlivých domácich dobrotiek nám deti porozprávali, ako z čoho dobroty pripravovali.

• Deň M.R. Štefánika

• Dňa 23. októbra sme sa zapojili do 13. ročníka celoslovenského projektu  - najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice – Deň Milana Rastislava Štefánika.  Zorganizovali sme besedu s novinárom a členom Štefánikovej spoločnosti, ktorý žije v našej obci Ing. Vladimírom Štefanovičom. Rozhodli sme sa, že školskú knižnicu si pri tejto príležitosti aj  vyzdobíme. Na hodinách slovenského jazyka a literatúry, tvorivého písania a výchovy umením sme si spoločne čítali z vyššie uvedených biografií, aby sme žiakom osobnosť Štefánika priblížili. Žiaci potom mohli napísať svoj vlastný názor na Štefánika, na výchove umením kreslili jeho portrét. Na tvorivom písaním v skupinách vytvorili projekty o Štefánikovi. Všetky práce sme vystavili v školskej knižnici, v ktorej sme 23. októbra privítali pána Štefanoviča. . Beseda s pánom Štefanovičom bola pre žiakov obrovským prínosom preto, lebo už to neboli len informácie z kníh, ktoré dostali, ale mohli sa aj pýtať na súvislosti, ktorým nerozumeli.

• Vyhodnotenie súťaže - Takto poznám J.M.Hurbana ja

• 2. októbra sa žiaci ôsmeho a deviateho ročníka zúčastnili DOD TSK a slávnostného vyhodnotenia súťaže Takto poznám J. M. Hurbana ja, ktorý organizoval TSK pri príležitosti 200. výročia jeho narodenia. V celoslovenskej konkurencii sme získali dve ocenenia v kategórii základné školy – Nelly Grmanová z 9. A a Lea Jakubíková z 8.A. Obe ocenené získali okrem vecných cien výlet s predsedom TSK Jaroslavom Baškom do NR SR. Obe triedy získali vstup zdarma do hvezdárne v Partizánskom , do kúrie Ambrovec a na hrad v Trenčíne.

• Tvorivé písanie

• Aj v tomto školskom roku sme v šiestom ročníku hodiny tvorivého písania ukončili dramatizáciou literárnych textov. Žiaci sa rozdelili do skupín, vybrali si text z literatúry, zdramatizovali ho a pripravili na hodinu tvorivého písania. Videli sme ukážku z rozprávky o princeznej Lade, dobrodružstvo narodenia malého dráčika z knihy Ja a moja príšera, bájku a nenásytnej líške a dievčence nám ukázali ako sa bojuje u riaditeľa. Žiaci si pripravili aj zaujímavé kostýmy a rekvizity.

• Dajme veciam druhú šancu

• Deti z odpadu vyrobili nové veci, aby aj odpad dostal druhú šancu. Táto výstava bola venovaná Dňu Zeme a uvedomelému správaniu zameraného na separáciu odpadu.