• Naše literárne úspechy

• Naše literárne úspechy...

V celoslovenskej literárnej a výtvarnej súťaži Dúha, 3. miesto v poézii získal Kevin Lo Porto, 5.A, čestné uznanie v próze získala Katka Lukáčová, 9.A. V celoslovenskej súťaži s medzinárodnou účasťou Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko získal v druhej kategórii čestné uznanie Peter Polonský, 9.A. 23. mája sme sa zúčastnili slávnostného vyhodnotenia v Nových zámkoch.

• Mesiac knihy - naše aktivity

• Počas mesiaca knihy sa na našej škole uskutočnili rôzne aktivity – relácia  do školského rozhlasu,  ukáž nám svoju knižnicu, deň čitateľskej gramotnosti pod názvom Kolovrátok, obvodné kolo Hviezdoslavovho Kubína, čítame si spolu – veľkí malým. Bližšie sa o týchto aktivitách dozviete na stránkach školského časopisu Školské zvesti č. 4.

• Zápis detí do 1. ročníka

• Riaditeľstvo ZŠsMŠ, Školská 5, Jacovce oznamuje všetkým rodičom budúcich prvákov, že zápis do 1. ročníka bude 4.4. 2019 /štvrtok/ od 14,00 do 18,00 hod. Treba si priniesť občiansky preukaz, rodný list dieťaťa a v prípade potreby aj iné doklady k nahliadnutiu.

• Vec:   Oznámenie

Riaditeľka Základnej školy s materskou školou, Školská 5, Jacovce v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov (podľa § 150 ods. 5) poskytuje žiakom 5.-8. ročníka riaditeľské voľno  z dôvodu organizačného zabezpečenia T9-2019 dňa 3.4. 2019.

• Vesmír Očami detí

• Umiestnenie

1.miesto Emma Geschvandtnerová

ZŠ s MŠ Jacovce

UFO

2.miesto Linda Detková

ZŠ s MŠ Jacovce

Ako som stvorila vesmír

Usporiadateľom  obvodného kola  34. ročníka obvodného kola súťaže Vesmír očami detí bolo Tribečské osvetové stredisko v Topoľčanoch.

Do tohto projektu sa v obvodnom (okresnom) kole zapojilo 32 škôl a so svojimi výtvarnými prácami súťažilo 356 žiakov z okresu Topoľčany. Práce hodnotila odborná porota v zastúpení troch členov. Stretli sa, vzájomne sa radili a práce hodnotili podľa dohodnutých kritérií.

• Oznam.

• Dňa 15.11 a 16.11. sa nebude v školskej jedálni podávať strava z dôvodu sťahovania. Od 19.11. bude obed v PPD Jacovce. Desiata nebude. Odhlasovanie z obedov bude možné len deň vopred do 15,00 hod. Predpokladané ukončenie prác bude koncom januára. Za pochopenie ďakujeme.

• Záložka do knihy spája školy

• j tento školský rok sme sa zapojili do celoslovenského projektu Záložka do knihy spája školy. Téma 9. ročníka:  Rozprávky, bájky, povesti a príbehy nepoznajú hranice. Vyrobili sme viac ako 90 krásnych záložiek, ktoré sme poslali do Základnej školy s materskou školou v Helcmanovciach v okrese Gelnica. Zároveň sme od žiakov tejto školy dostali pekné záložky, ktoré sme si rozdelili a spomienkové predmety, ktoré nám budú pripomínať tento ročník  projektu.

• Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice

• Dňa 22. 10. 2018 sme sa zúčastnili celoslovenského projektu Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice. Tohtoročnou témou bolo 100. výročie vzniku ČSR. V mediálnej učebni sme pripravili zaujímavú výstavku vecí, ktoré sa používali  v časoch Československa a na besedu sme si pozvali Ing. Štefanoviča, bývalého novinára a Mgr. Babulicovú, ktorá pôsobila na našej škole dlhé roky ako učiteľka a zástupkyňa školy a ktorí nám porozprávali ako sa žilo v tomto období.