• Materská škola

Naša MŠ sa nachádza v peknom prírodnom prostredí s vlastnou záhradou.
          Od 1.4.2005 sme prešli pod ZŠ Jacovce.
          Náš nový názov je ZŠ s MŠ Jacovce.

Veľkým kladom je to,že sme zostali v pôvodnej budove, a tak pre deti zostali vyhovujúce priestory pre ich všestranný rozvoj.
          Sme 2-triedna MŠ s celoročnou starostlivosťou.Výchovno-vzdelávaciu prácu zabezpečujú iba kvalifikovaní pracovníci,ktorí sa svojej práci venujú na profesionálnej úrovni.
          Pridržiavame sa Programu výchovnej práce,ktorý je pre nás záväzný.
          Okrem výchovno-vzdelávacej práce zabezpečujeme deťom pestrý a zaujímavý život.
          Každoročne poriadame zaujímavé akcie - "Jeseň, pani bohatá" , branné vychádzky 4-krát do roka s plnením zaujímavých úloh v miestnej hôrke, slávnosť pri jedličke s Mikulášom, Fašiangový karneval, programy ku Dňu matiek, k Mesiacu úcty k starším.
          Týždeň detskej radosti poriadaný v júni je naplnený množstvom akcií pre deti.
          Poriadame v spolupráci so školou výstavy v jednotlivých ročných obdobiach - vianočná a veľkonočná, kde sa naše deti prezentujú svojimi výrobkami.

Zameriavame sa predovšetkým na akceptáciu individuality každého dieťaťa.
          Náš program neobsahuje žiadne súťaže a hry, ktoré by podporovali rivalitu medzi deťmi.
          Vytvárame uvoľnenú atmosféru, v ktorej sa každé dieťa môže bez stresu prejaviť a vyjadriť svoj názor. Veľmi dobré výsledky dosahujeme v rámci spolupráce s ĽŠU v Topoľčanoch, odkiaľ pravidelne 2-krát do týždňa dochádzajú kvalifikovaní učitelia a vedú tanečný a výtvarný krúžok.
          Deti sa môžu rozvíjať aj v rámci oboznámovania s anglickým jazykom 2-krát do týždňa.
          Pravidelne 1-krát za rok deti absolvujú plavecký výcvik. K zdravému spôsobu života prispieva aj pobyt v soľnej miestnosti, ktorú máme zriadenú priamo v našom zariadení.

K psychickej pohode prispieva aj zriadené materské centrum "Lienka" , v ktorom si deti postupne zvykajú na prostredie, a tak nemajú problém s prechodom do MŠ.
          V rámci skvalitnenia našej práce spolupracujeme so ZŠ, pedagogicko- psychologickou poradňou, detským pediatrom a samozrejme s rodinou, aby sme u detí nič nezanedbali.
          Naďalej sa podielame na plnení úloh vyplyvajúcich z Národného programu zdravia tým, že venujeme pozornosť zdravému spôsobu stravovania, pitnému režimu, ovocným dňom, športovým aktivitám a zdravému životu vôbec.
          Nám zverené deti sú spokojné aj s rodičmi, pretože sme dokázali vytvoriť prostredie bez stresu, čo je nemenej dôležité, ako samotná výučba vôbec.

K skvalitneniu našej práce, ale i prostredia určite prispeje aj podaný projekt na rekonštrukciu budovy a vybudovanie Eko-dvora pre deti.
          Dúfame, že sa nám spoločnými silami podarí vybudovať "Malý raj pre naše deti".