Vzdelávanie učiteľov
Ďalšie vzdelávanie pedagogických pracovníkov.
Dlho očakávané prebiehajúce zmeny v školstve sú významné a nie sú jednoduché. Nová legislatíva jasne definuje ďalšie smerovanie rozvoja profesionality pedagógov a ich rozvoj Ide o sústavný proces nadobúdania vedomostí, zručností a spôsobilostí, ktorého cieľom je získavať, udržiavať, obnovovať, zdokonaľovať, rozširovať a dopĺňať profesijné kompetencie pedagogického zamestnanca a odborného zamestnanca. Ide o kompetencie potrebné na štandardný výkon pedagogickej alebo odbornej činnosti, avšak aj na výkon špecializovaných činností a na výkon riadiacich činností. Dôležité je aj získanie profesijných kompetencií potrebných na splnenie kvalifikačných predpokladov na vyučovanie ďalšieho aprobačného predmetu, predmetov študijného odboru alebo na doplnenie kvalifikačných predpokladov.
V zmysle Školského vzdelávacie programu, ktorý je prerokovaný pedagogickou radou a schválený Radou školy, sme sa zamerali na zavedenie cudzích jazykov od 1. ročníka a posilnenie časovej dotácie hodín cudzieho jazyka na II. Stupni. Zaviedli sme aj Tvorba projektu a prezentačné zručnosti a Tvorivé písanie ako nové predmety.
Potreby profesijného rastu učiteľov so zreteľom na potrebu samotného zamestnanca vychádzajú z potrieb školy , jej profilácie a schváleného Školského vzdelávacieho programu. Súčasné požiadavky na činnosť prioritných zámerov školy kladú na učiteľov zvýšené nároky na vzdelávanie v cudzích jazykoch a informačných technológiách.
V Materskej škole v zmysle Školského vzdelávacie programu sa treba zamerať na inovácie v didaktike, rozvíjanie digitálnych/informačných kompetencií, obsahovú reformu.
Školský rok 2024/25
Aktualizačné vzdelávanie:
ZŠ : Digitálne vybavenie a infraštruktúra - Učebňa 21. storočia.
MŠ: Rozvíjanie fonematického uvedomovania a funkčnej gramotnosti