• Z rozprávky do rozprávky v školskej knižnici

• V rámci mesiaca knihy sme v našej školskej knižnici usporiadali podujatie Z rozprávky do rozprávky. Najskôr sme v knižnici urobili výstavu rozprávkových kníh, ktoré priniesli žiaci. Potom sa v priebehu dvoch dní v knižnici vystriedali jednotlivé triedy, pre ktoré sme pripravili rôzne čitateľské aktivity – hľadaj správnu dvojicu rozprávkových postáv, pomenuj ju, vytvor trojice, ktoré patria do jednej rozprávky, odkiaľ rozprávky pochádzajú. Žiaci sa dozvedeli niečo o slovenských a svetových rozprávkaroch. Pri jednotlivých aktivitách asistovali žiaci 9. B

• Lyžiarsky výcvik v Telgárte 2024

• Týždeň pred jarnými prázdninami sme venovali lyžovaniu. Konkrétne, dňoch 26.2. až 1.3. sme boli ubytovaní v Hoteli Telgárt, kde sa o nás dobre starali. Napriek neveľmi zimným podmienkam sa lyžiarske stredisko SKI Telgárt snažilo vytvoriť vhodné podmienky, aby sa aj naši žiaci naučili lyžovať. A veru, podarilo sa to každému zúčastnenému žiakovi. Iné aktivity, ktorých sme sa zúčastnili: každodenný relax v bazéne, výstup na vrch Ždiar (1 167 m n.m.), spev, tanec, porovnávanie talentov, karty, posilňovanie, ... Jednoducho, čas strávený spolu s úsmevom. Odnášame si skvelé zážitky. (Rybnikár, Bedeová, Matušková, Janček)

• Exkurzia do Národnej Rady SR

• Dňa 25. 3. 2024 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili exkurzie do Národnej rady SR v Bratislave. Dozvedeli sme sa veľa informácií z pútavého takmer dvojhodinového rozprávania a prezreli sme si priestory, kde vznikajú naše zákony. Potom sme prešli na nádvorie Bratislavského hradu a následne na Slavín.

• Zápis do 1. ročníka

• Srdečne pozývame budúcich prvákov a ich rodičov na zápis do 1. ročníka dňa 4.4.2024 v čase od 14,00 - 18,00 v budove Základnej školy, Školská 5, Jacovce

Nezabudnite si priniesť:

• vytlačenú a oboma rodičmi podpísanú prihlášku do 1. ročníka /https://zsmsjac.edupage.org/elektronická prihláška
            • občiansky preukaz a rodný list dieťaťa /k nahliadnutiu a overeniu informácií/
            • potvrdenie o absolvovaní predprimárneho vzdelávania - vydáva materská škola, ktorú dieťa navštevovalo
            • v prípade zdravotne znevýhodneného dieťaťa aj doklad o jeho zdravotnom stave
            • Vyhlásenie Zákonných zástupcov, že údaje na prihláške sú správne a pravdivé Vyhlasenie_o_pravdivosti_udajov_na_prihlaske.docx
            • Čestné vyhlásenie, že nie je možné zadovážiť podpis druhého rodiča Cestne_vyhlasenie.docx
            • Písomné vyhlásenie, ak bude len jeden z rodičov podpisovať všetky podania týkajúce sa výchovy a vzdelávania dieťaťa Pisomne_vyhlasenie.docx
            • peniaze na pomôcky pre budúceho prváka

Mgr. Dagmar Babčanová

riaditeľka ZŠsMŠ, Školská 5, Jacovce

• Hviezdoslavov Kubín

• Z obvodového kola súťaže v prednese detí Hviezdoslavov Kubín sme priniesli 4 diplomy.

1. kategória:

-poézia - Daria Klačanská -2.miesto

-próza -Júlia Bielichová - 2.miesto

3. kategória:

-poézia - Nina Červeňáková - 2.miesto

-próza - Lenka Bieľaková - 1.miesto

• 2%

• Chcela by som touto cestou poďakovať za poskytnutie 2% Jacovskej škole nasledovným : Dušan Herda,  Daniela Pervanová, Peter Keder, Valéria Fuksíková, Jozef Ondruš, Helena Janíková, Jozef Chrkavý, Miriam Chrkavá, Zuzana Opáthová, Roman Igaz, Peter Mišík, Marek Škriputa. Ďakujeme za prejavenú dôveru a finančnú pomoc.

• Hviezdoslavov Kubín

• 23. a 24. januára sa uskutočnili školské kolá Hviezdoslavovho Kubína v troch kategóriách. Strávili sme dve pekné recitačné popoludnia a najlepší recitátori nás budú reprezentovať v obvodovom kole.

• eTwinning European

• Žiaci 8.Aa 9.A triedy sa zúčastnili medzinárodného projektu etwinning, "Hudba mojej krajiny a národné hymny". V rámci projektu spolupracovali so školami z Grécka, Turecka a Srbska. Ich úsilie a prácu na projekte si všimli nielen na Žilinskej univerzite, ale aj v Bruseli. Vzhľadom na vysoké hodnotenie projektu od hodnotiteľov Európskej školskej vzdelávacej platformy si naša škola vybojovala ocenenie a uznanie kvality za túto prácu na medzinárodnej úrovni. Nielenže získala národný certifikát kvality, ale aj európske ocenenie za kvalitu vypracovania projektu. Deckám z 8.A a 9. A ďakujeme za ich svedomitú prácu na projekte.

• Výlet - Viedeň

• 24.11.sme sa zúčastnili výletu do Viedne. Navštívili sme Dom mora, kde sme si prezreli v mnohých akváriách rôzne morské živočíchy, ako aj žraloky, ale aj rôzne druhy plazov. Na vrchole budovy nás čakal impozantný výhľad na mesto. Potom sme sa presunuli do Národnej knižnice s nádhernou barokovom výzdobou a nakoniec sme si vychutnali atmosféru a výzdobou pri radnici.

• Šarkaniáda v materskej škole - Leť môj šarkan vysoko

• Jeseň v našej materskej škole je každoročne spätá aj s tradíciou medzinárodného dňa materských škôl. Pri tejto príležitosti pripravili vo štvrtok 9.11.2023 pani učiteľky Majka, Aďka a Henka pre deti zo strednej a malej triedy veselú šarkaniádu na ktorú poslali aj rodičov.

Pre deti boli pripravené tvorivé dielničky počas ktorých, deti tvorili veselých šarkanov, túto aktivitu mali obohatenú milým prekvapením od pána Grácika, ktorý sponzorským príspevkom miestnej pizzerií „La Gondola“ zabezpečil pre deti posedenie pri chutnej pizzi a džúsiku. Deti svojimi šarkanmi vyzdobili i tento priestor, urobili výstavku svojich práca presunuli sa na školský dvor kde ich čakali rodičia a začala sa veselá šarkaniáda „leť môj šarkan vysoko“. K modrej oblohe sa začali postupne vznášať šarkany rôznych farieb a veľkostí. Obzvlášť sme sa tešili zo šarkanov, ktoré boli vyrobené vlastnými rukami.

Bol to nezabudnuteľný zážitok pre deti ako aj rodičov, ktorý v deťoch doznieval i nasledujúce ráno po príchode do materskej školy vo vzájomných rozhovoroch. Na základe pozitívneho hodnotenia rodičov sa  budeme snažiť pripraviť šarkaniádu aj v budúcom školskom roku.